با واقعیت فروش مجازی همکاران سیستم آشنا شوید

  • ۸۰۴
با واقعیت فروش مجازی همکاران سیستم آشنا شوید

فراگیری جهانی کرونا بسیاری از مدیران عامل را وادار کرده است که فروش مجازی را به شکل وسیعی به‌کار گیرند.

شاید قبل از همه‌گیری کرونا این کار درست به‌نظر نمی‌رسید، اما اکنون مدیران مجبورند از راه‌های جدیدی برای پشبرد فروش استفاده کنند. راه‌‌‌‌‌‌های جدیدی که با مدیریت ارتباط با مشتری و استفاد از نرم‌افزار CRM همکاران سیستم (SarvCRM) امکان‌پذیر است.

متأسفانه، نتایج و مشاهدات ابتدایی نشان می‌دهند با اینکه در واقعیت فروشنده‌ها سرشان شلوغ است ولی آمار میزان فروش‌‌‌ها این امر را نشان نمی‌دهد. بعضی از مدیران فروش قبلا به فروش مجازی به‌عنوان یک استراتژی جانبی نگاه می‌‌کردند، اما حالا خیلی‌ها آن را فرصتی برای ورود به عصر فروش مجازی می‌دانند.

مدیران باید اقدامات آگاهانه‌ای اعم از به کارگیری نرم‌افزار CRM آنلاین برای بهبود پیشبرد فروش مجازی را انجام دهند. حتی با وجود باز شدن آهسته کسب‌وکارها، ترس از برگشت مشکلات مالی یا سلامتی، تأثیر زیادی بر امور تجاری گذاشته است. مدیران باید متوجه این موضوع باشند آنچه اتفاق می‌افتد شاید از نقطه نظر خریدار و فروشنده مطلوب نباشد.

فروش مجازی آمده است که بماند، پس مدیران فروش باید در زیرساخت‌هایی مانند نرم‌افزار CRM، نرم‌افزار اتوماسیون اداری و هوشمندی تجاری و ... سرمایه‌گذاری کرده و همچنین در روش‌های فروش و برگزاری جلسات مرور فروش برای کنترل فرایند فروش و انتقال تجربه بازنگری کنند.

مدیران فروش از جلسه دوره‌ای به‌عنوان فرصتی برای انگیزه دادن به فروشنده‌ها برای رسیدن به اهدافشان و به اشتراک‌گذاری بهترین روش‌‌‌های فروش با همکارانشان استفاده می‌کنند. اما امسال این جلسه‌ها مجازی خواهند بود؛ مدیران فروش چطور می‌توانند تجربیات خود از فروش مجازی را انتقال دهند تا فروشندگان برای برگزاری جلسات با مشتریان در خط مقدم فروش از آن استفاده کنند؟

حسام شفیع، مدیر فروش سی آر ام سرو می‌گوید: «خیلی از مدیران فروش درحال‌حاضر با سرمایه‌گذاری روی ابزارهای جدید مانند سیستم‌های برگزاری جلسه آنلاین و نرم‌افزار CRM ابری برای رسیدن به موفقیت تجهیز شده‌اند و به‌جای لغو کردن جلسات با مشتریان و جلسات دوره‌ای با تیم فروش، محل برگزاری را به محیطی مجازی منتقل می‌کنند.»

طرزفکر فروشنده‌ها را تغییر دهید
همة ما داریم به کار کردن از خانه عادت می‌‌کنیم و در طول روزهای اول کووید۱۹، خیلی از افراد به میزان زیادی با این نکته که مکان فیزیکی فروشنده‌ها تغییر کرده بود کنار می‌آمدند. حالا که مدتی از آن گذشته است، مدیران باید به فروشنده‌ها یادآوری کنند که جلسات مجازی همان رسمیت جلسات حضوری را دارند و رعایت اصول حرفه‌ای در پوشش، برخورد با مشتری و پیشبرد امور باید رعایت شود.

اعتبار هنوز هم مسئله‌ای کلیدی است و فروشنده‌ها باید لباس رسمی و مناسب بپوشند و قادر باشند به‌راحتی ابزارهای وب کنفرانس جدید را به کار بگیرند و نکات زیر را رعایت کنند:

چند دقیقه زودتر برای وب کنفرانس تماس بگیرند
سعی کنید پس‌زمینه را کنترل کنند
برای ارتباط با مخاطبتان به دوربین نگاه کنند
فروشنده‌ها را برای موفقیت مجهز کنید
با محدود شدن رفت و آمدها و با کار از منزل، برخی مخارج کسب‌وکارها کاهش یافته؛ شاید زمان آن رسیده است که آن پس‌‌‌اندازها را برای تجهیز فروشنده‌ها در راه رسیدن به موفقیت به کار بگیرید. همان‌طور که شاید فروشنده‌ها نیاز داشته باشند طرزفکرشان را عوض کنند، مدیران عامل نیز باید روی تجهیز کردن فروشنده‌ها برای پیش‌برد بهتر عملیات فروش سرمایه‌‌گذاری کنند.

خیلی از فروشنده‌ها از دوربین‌ها و میکروفون لپ‌تاپ و هدفون‌های دستگاه‌های تلفن همراهشان استفاده می‌کنند. این‌ها  حداقل گزینه‌های موجود هستند؛ اگر می‌خواهید فروشندگان‌تان متمایز باشند برای مکالمات حرفه‌ای آن‌ها را به سخت‌افزار مناسب مجهز کنید و برای برنامه‌ریزی و پیگیری بهتر مشتری زمینه استفاده از نرم‌افزار CRM آنلاین مناسب را برایشان فراهم کنید.

 

 

پلتفرمی برای گردهمایی و همکاری ایجاد کنید
فروشنده‌ها ازطریق تعاملات مجازی در خط مقدم جذب خریداران هستند. مانند هر تغییر مهم دیگری، آن دسته از افرادی که بهترین روش‌‌های فروش مجازی را کشف می‌کنند برنده خواهند بود. مدیران عامل باید شیوه‌های نوین فروش آنلاین را برای برنده شدن انتخاب کنند و دستورالعمل فروش مجازی را بنویسند.

اما، تنها تهیه دستورالعمل فروش آنلاین کفایت نمی‌کند، یک پلتفرم داخل سازمانی بر پایه همکاری گروهی به همة فروشنده‌ها اجازه می‌دهد تا سوالاتشان را مطرح کنند، ایده‌هایشان را به اشتراک بگذارند و از داستان‌های موفقیت‌‌شان بگویند. همه فروشنده‌ها و مدیران باید از هم‌دیگر بیاموزند.

سرمایه‌گذاری در زیرساخت فروش مجازی
مدیران فروش توانمند، در حال انطباق خود با فوت‌‌وفن‌های فروش مجازی، تجهیز نیروهای فروش‌شان با ابزارهای آنلاین مانند نرم‌افزار CRM و تمرین‌‌‌های فروش بر مبنای سناریوهایی که از تعاملات دیجیتالی با مشتریان بهره می‌برند، هستند.

مدیران فروش در این نکته با هم اتفاق نظر دارند که قابلیت جذب اعتماد و اطمینان مشتری هنوز هم مهم‌ترین بخشی است که برای بستن قراردادهای موفق، حتی در محیط مجازی، باید بر آن تمرکز شود و ابزارهایی مانند نرم‌افزار CRM با هدف تحکیم روابط مجازی با مشتریان طراحی شده‌اند.

برای انطباق با واقعیت فروش مجازی:
برند سازمانی خود را نشان دهید
برند شرکت را در طول جلسات مجازی نیز نمایش دهید تا پیام برندتان را برسانید و در ذهن مشتریان باقی بمانید. از پس‌زمینه برند کسب‌و‌کار خود یا اسکرین سیورهای مخصوص شرکت که برند، لوگو، شعار یا شواهدی از زبان مشتریان را نشان می‌‌دهند استفاده کنید.

ارزش را سریع‌تر نشان دهید
 در جلسات مجازی سریع‌تر از جلسات حضوری سر اصل مطلب بروید. اطلاعات مهم خرید را در لحظه به اشتراک بگذارید، درباره ویژگی‌های محصول صحبت کنید، نسخه‌های نمایشی (دمو) ارائه دهید. برای آشنایی بیشتر فروشندگان با جلب توجه فوری مشتریان دستورالعمل‌‌‌های راهنمای مکالمات با مشتریان در فضای مجازی و رسیدن سریع و مؤثر به ارزش تهیه کنید.

برگزاری جلسه کیک‌آف (شروع دوره) فروش مجازی و ارائه آموزشی موفق
مدیران فروش در تلاش هستند تا روی یک پلتفرم مجازی رویدادهای کیک‌آف فروش هر فصل را به‌صورت معمول برگزاری کنند. جلسات باید به شکل متفاوتی سازمان‌دهی شوند تا مبتنی بر همکاری گروهی و سرگرم کننده نیز باشند. برای رسیدن به اثربخشی بالا در محیط مجازی:

جلسه کیک‌آف را به چند جلسه کوچک‌تر تقسیم کنید
برگزاری کیک‌آف یک روزه برای تیم فروشی که از نظر جغرافیایی در مکان‌های مختلف قرار دارند دشوار است و برگزاری چند جلسه منطقه‌ای برگزار کننده را خسته می‌کند و کیفیت کار را کاهش می‌دهد. رویداد را به جلسات کوتاه‌تری تقسیم کنید که طی چند روز در هفته یا چند هفته برگزار می‌شوند.

رفتارهای مطلوب را تقویت کنید
فعالیت‌هایی برای کمک به فروشندگان در به‌کارگیری چیزهایی که شنیده‌اند و تغییر رفتارشان در بلند مدت ترتیب دهید. بررسی و مرور تجارب در بحث‌هایی در گروه‌های کوچک با هدایت یک کارشناس یا با هدایت مدیر به فروشندگان کمک می‌کند تا چیزهایی که درباره مشتریان‌شان می‌بینند یا می‌شنوند را بهتر پردازش کنند.

با برنامه‌ریزی متنوع روحیه را بالا ببرید.
یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های کیک‌آف‌های مجازی انگیزه دادن به فروشندگان و روحیه دادن به آن‌ها است. در ادامه جلسات گروهی بزرگ، با برگزاری جلسات گروهی کوچک‌تر روحیه‌ها را بالا ببرید. رویدادهای اجتماعی غیررسمی و جلسات پرسش و پاسخ برگزار کرده و با به اشتراک‌گذاری بهترین روش‌های بهترین فروشندگان موفقیت‌های اعضای تیم را تحسین کنید و به آن‌ها برای فصل آتی انگیزه دهید.

مدیران فروش با توانمندسازی فروش مجازی سازمان، خود را برای به دست آوردن اعتماد و اطمینان مشتریان، تسریع استراتژی‌های جدید ورود به بازار و ‌رسیدن به رشد آماده می‌کنند.

 

منبع : زومیت

مطالب پیشنهادی اول

نرم افزار حسابداری حاسب

نرم افزار حسابداری حاسب

فروش و خدمات پس از فروش نرم افزار حسابداری حاسب

فرادید در راستای همکاری شرکت رهنما اقدام به فروش و نصب و پشتیبانی نرم افزار حسابداری حاسب در شاخه های پیاده سازی نرم افزار حسابداری، مالی  بازرگانی، حقوق و دستمزد، پیمانکاری، انبارداری، تولیدی  و بهای تمام شده نموده است.

علاقه مندان می توانند جهت آشنایی بیشتر و درخواست خرید این نرم افزار در بخش نظرات درخواست خود را اعلام نمایند.

 

نشانی سایت شرکت:

 

rahnamasoft.com

ارائه خدمات آنلاین جهت مدارس، ادارات و سازمانها

ارائه خدمات آنلاین جهت مدارس، ادارات و سازمانها

ارائه انواع خدمات تحت وب

فرادید فناوری اطلاعات با ایجاد ارتباط مناسب بین شرکت های ارائه دهنده خدمات و کاربران نهایی بستری مناسب جهت ارائه انواع خدمات تحت وب را فراهم نموده است. از جمله این خدمات می توان به طراحی و ساخت وبسایت و وبلاگ، برگزاری آزمون و انتخابات آنلاین و ارائه فضا جهت وبینار و جلسات اشاره نمود.

 

آموزش آشنایی با اکسل (Microsoft Office Excel 2016)

آموزش آشنایی با اکسل (Microsoft Office Excel 2016)

در این مطلب یک ویدئوی آموزشی در مورد نرم افزار اکسل 2016 جهت آشنایی دوستان با امکانات این نرم افزار نمایش داده خواهد شد.

این ویدئو در سایت فرادرس نیز موجود بوده و به صورت رایگان در دسترس می باشد.

آموزش برنامه نویسی VBA در محیط Excel

آموزش برنامه نویسی VBA در محیط Excel

در این ویدئو نحوه استفاده از کدنویسی ویژوال بیسیک در نرم افزار اکسل آموزش داده شده است که بسیار کاربردی و مفید است.

لازم به توضیح است که این آموزش ها در سایت فرا سایت به صورت رایگان قرار دارد که من جهت سهولت دسترسی در این وبلاگ نیز یک نسخه از آن را قرار می دهم.

مطالب پیشنهادی دوم

راهکاران ابری، به صرفه و در دسترس برای مدیریت چابک کسب‌وکارها

راهکاران ابری، به صرفه و در دسترس برای مدیریت چابک کسب‌وکارها

رویداد آنلاین راهکاران ابری همکاران سیستم برگزار شد.

قوانین جدید اپ استور اپل برای سرویس‌های استریم بازی اعلام شد

قوانین جدید اپ استور اپل برای سرویس‌های استریم بازی اعلام شد

اپل قوانین جدیدی را برای اپ استور مشخص کرد که با وجود اجازه‌ی فعالیت سرویس‌های استریم بازی مانند استادیا، هنوز نکات خاصی دارد.

چگونه از رایانه شخصی‌ برای ارسال و دریافت پیامک استفاده کنیم؟

چگونه از رایانه شخصی‌ برای ارسال و دریافت پیامک استفاده کنیم؟

سهولت و سرعت استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان متنی با قابلیت تماس صوتی یا تصویری، مادر تمام این فناوری‌ها یعنی SMS را به‌ حاشیه رانده و به یک فناوری درحال انقراض تبدیل کرده است.

فیسبوک در حال آزمایش قابلیت جدیدی برای جست‌وجو مشابه گوگل است

فیسبوک در حال آزمایش قابلیت جدیدی برای جست‌وجو مشابه گوگل است

فیسبوک در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که به کاربرانش امکان می‌دهد برای جست‌وجوی اطلاعات حقیقی در گوگل و ویکی‌پدیا، به خروج از این پلتفرم نیاز نداشته باشند.